Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Bez kabelu

Windmetr B&G WS320 pracuje bez drátů, které jdou skrze stěžeň, a přesto dokáže dodávat do přístrojů naprosto přesné údaje. Samozřejmě existuje v nabídce také varianta s kabelem.

 

Značka B&G uvedla na trh svůj bezdrátový windmetr WS320, který je schopen dodávat velmi přesná data na displej v zorném poli kormidelníka. Přesnost směru větru garantuje výrobce hodnotou +/- 0,5 stupně a rychlost větru zobrazuje s odchylkou +/- 0,2 uzlu. Aby se dosáhlo takto příznivých hodnot, bylo nutné přepracovat jak uložení senzoru pro měření rychlosti větru, tak i aerodynamiku a elektroniku celého zařízení.

Na nosném tělese windmetru je malý solární článek, který zásobuje celé zařízení elektrickou energií, a jeho výkon postačí i v případě, že je pod mrakem. Hodnoty o směru a rychlosti větru jsou od senzorů na zobrazovací displej přenášeny přes Bluetooth pětkrát za sekundu a nejdelší vzdálenost windmetru od přijímače je definována na 25 metrů. Zobrazovací displej, nebo chcete-li přijímač dat od senzorů lze integrovat do sítě NMEA-2000. Při montáži na stěžni má B&G WS320 stejné rozměry a stejné upevňovací body, jako jeho předchůdci s označením 508 a 608, což usnadňuje instalaci. S označení WS310 je v nabídce také verze, která stále používá kabel pro propojení obou součástí windmetru. Vzdálenost mezi přijímačem (displejem) a senzory na stěžni tak může být až 80 metrů. Tato verze podporuje připojení do sítě podle protokolu NMEA 0183 a NMEA 2000.

B&G WS310 s kabelem přijde na 594 euro a za variantu B&G WS320 bez kabelu zaplatíte 725 euro. www.bandg.com

 

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Varta Night Cutter F30R

Technické novinky | Michal Štěpán
title

Elektrické topení eWay

Technické novinky | Petr Láska