Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Zapaříme?

Poslední lednový týden se v Düsseldorfu tradičně koná největší evropská lodní výstava. Nyní to bude již 50. ročník, který se pořadatelé snaží ozvláštnit vším, čím se dá. Mimo jiné také virtuální regatou eSailing.

 

Komunita zejména mladých lidí, pro které jsou počítačové hry součástí každodenního života, se neustále rozšiřuje a samozřejmě se objevuje také v oblasti jachtingu. Podle dostupných statistik se skupina lidí, kteří holdují elektronické formě jakéhokoliv sportu, neustále dynamicky rozšiřuje. Koneckonců v našich krajích a u naší mladé generace lze relativně často narazit na hry FIFA, NHL nebo NBA.

Virtual Regatta je společnost, která přivedla na svět hru eSailing, jež zaujala svou online formou po celém světě entuziasty jachtingu. A průzkumy výrobce této hry ukazují, že mezi aktivními hráči jsou nejen příznivci počítačových her, ale také především skuteční jachtaři. Přes 50 % více než jednoho milionu aktivních hráčů této hry nejsou zatím skuteční jachtaři a mají velmi nízký věkový profil. To znamená, že hra eSailing je velkou příležitostí, jak ke skutečnému světu jachtingu přitáhnout pozornost mladé generace a bez jakéhokoliv jachtařského vybavení jim nabídnout prostředí soutěže.

V düsseldorfské hale 15 bude nové oddělení výstavy, které nese název The Tech Zone a které přivítá všechny příznivce počítačových her s jachtařskou tématikou. Bude zde osm počítačů, na kterých bude možné po celou dobu konání výstavy hrát online eSailing. Každý, kdo má zájem, se může zúčastnit prvního ročníku Boot Düsseldorf Challenge, a to nejen v této hale, ale kdekoliv na světě (http://www.virtualregatta.com/en/index_vrinshore.php).

 

Virtuálním prostředím pro regatu je německý Kiel a od 17.12. 2018 bude možné trénovat také na mobilních zařízeních:

Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.virtualregatta.inshore

Apple App Store: https://itunes.apple.com/app/vr-inshore-virtual- regatta/id1182301199?mt=8

 

V rámci tréninku jsou k dispozici tři termíny pre-challenges:

#1 Od pondělí 17.12. do neděle 23.12 – J/70 class

#2 Od pondělí 31.12. do neděle 6.1. – Nacra17 class

#3 Od čtvrtka 10.1. do neděle 13.1. – Offshore class

 

Kvalifikační kola se potom odehrají v následujících termínech:

#1 Od pátku 18.1. do neděle 20.1.

#2 Od neděle 20.1. do úterý 22.1

#3 Od úterý 22.1. do čtvrtka 24.1.

#4 Od čtvrtka 24.1. do soboty 26.1.

 

První dva postupující z každého bloku kvalifikací se potom utkají v osmičlenném finále, které se bude konat 27.1. 2019 od 15 ,00 do 15,30 a v hale na výstavišti bude tuto hru na velké obrazovce komentovat pro všechny přítomné diváky moderátor. Na vítěze čekají atraktivní ceny, mimo jiné osobní účast na Kiel Week 2019. Účast na Boot Düsseldorf Challenge je pro každého zdarma.

 

Současně s touto hrou startuje 22.1. 2019 eSailing World Championship, který organizuje World Sailing Association.

 

 

 

 

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

STAR SAILORS LEAGUE 2018

Sport | Michal Štěpán