Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Ticho, prosím.

Topení Eberspächer Airtronic 2 bylo vyvinuté speciálně pro provoz v lodích. Neznamená to, že jenom pro provoz v lodích, ale především s ohledem na provoz v lodích.

 

Eberspächer má nyní ve výrobním programu novou generaci teplovzdušného topení Airtronic 2. Motor ventilátoru naftou poháněného systému je zcela nové konstrukce, což významně prodlužuje životnost celého systému. Mimo jiné palivové čerpadlo pracuje výrazně tišeji a odpadlo jeho klasické tikání.  Právě redukce hlučnosti topení byla při vývoji jednotky pro instalaci v lodích důležitá.

Bezstupňová regulace výkonu se také zasluhuje o výrazně nižší hladinu hluku, když například v noci, kdy není loď zvenčí větrána pohybem posádky, bude topení téměř permanentně pracovat na nejnižší stupeň výkonu, aby udržovalo teplotu v interiéru lodě. Dodnes používané systémy potom běží celou noc stále na stejný výkon a svým hlukem a někdy příliš vysokou teplotou ruší spánek posádky. Zásadní rozdíl proti předchozí generaci, která celou noc běžela na zvolený výkon a pouze se podle vnitřní teploty vypínala a zapínala, představuje samočinná plynulá regulace výkonu topení.

Eberspächer Airtronic 2 je nabízen ve třech provedeních – S2 Commercial s výkonem 2 kW, M2 Commercial s výkonem 4 kW a M2 Recreational s výkonem 4 kW, které je určené především pro sportovní plavidla. Navíc nová generace topení Eberspächer Airtronic 2 má výkonnější ventilátor a lze tak bez ohledu na délku teplovzdušného vedení optimalizovat teplotu v každé kajutě.

Eberspächer Airtronic S2 Commercial přijde včetně DPH na 1078 euro, za obě výkonnější  verze M2 Commercial a M2 Recreational pak zákazníci zaplatí 1327 euro.  www.eberspaecher.com

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Boot Düsseldorf Challenge – eSailing

Co se děje | Petr Láska
title

STAR SAILORS LEAGUE 2018

Sport | Michal Štěpán