Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Metamorfóza

Dovolím si citaci z Wikipedie. Metamorfóza je termín, který se užívá k popisování životního cyklu hmyzu s nepřímým vývojem. Něco podobného nyní potkalo modelovou řadu Beneteau First.

 

Rozlišuje se proměna dokonalá, kdy se z vajíček líhnou larvy nebo housenky, které se dospělým exemplářům nepodobají ani tvarem, ani vzhledem, a proměna nedokonalá, tedy jakási postupná proměna, v níž se tělo plynule během několika stadií stále více podobá dospělci.

Všechny modely slovinské loděnice SeaScape v tomto roce tedy prošly nedokonalou proměnou a staly se z nich modely Beneteau First 14, 18, 24 a 27. Spojení velmi oblíbených lodí s jedinečným konceptem sportovního ducha se skutečným obrem lodního trhu by mohlo být pro obě zúčastněné strany přínosné. Těžko posuzovat, zda dříve samostatně existující Seascape měl větší sportovní ambice, resp. reálné sportovní technické předpoklady, než modelová řada Beneteau First, která se mnoho let jako sportovně založená veřejnosti prezentuje. Každopádně Seascape byl a nepochybně i bude bez dalších diskuzí sportovní lodí, která může portfolio modelů francouzské loděnice jen obohatit. Naopak slovinská loděnice nyní může na oplátku profitovat z vybudované celosvětové prodejní a servisní sítě značky Beneteau a komunikační aktivity Francouzů budou nepochybně budit zájem potenciálních zákazníků v rozsahu, který by si Slovinci mohli z vlastních prostředků jej těžko dovolit. Na to může někdo namítnout, že nejlepší reklamou je pověst, která se o vašich produktech šíří od majitelů lodí. A nepochybně je to pravda stejně tak, jako fakt, že takto šířená komunikace jistě nestačí na to, aby udržela loděnici při životě. Zejména v dnešní době.

Pro jachtaře, kteří si v minulosti Seascape zvolili jako svoje sportovní nářadí, má loděnice Beneteau dobrou zprávu. S jejím vstupem se změní pouze logo ve značce lodě, jinak všechna pravidla třídových plachetnic Seascape zůstávají nedotčena a nově vyrobené lodě Beneteau First 14, 18, 24 a 27 budou plně začlenitelné do již existující regatových flotil.

Loděnicí prezentované ceny, včetně 19 % německého DPH, jsou pro First 14 9758 Euro, za First 18 zákazníci zaplatí 25 347 Euro, větší First 24 přijde na 54 621 Euro a největší First 27 si řekne od budoucího majitele o 76 160 Euro.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Eberspächer Airtronic 2

Technické novinky | Michal Štěpán
title

Boot Düsseldorf Challenge – eSailing

Co se děje | Petr Láska