Hlavní stránka
Blog Charter Co se děje Ekonomika Historie Kutil Lidé Loděnice Magazín Marketing Moje loď Napsali před Novinky Plavba Právní poradna Představujeme Rádce Sport Technické novinky Technika Test Test použité lodě Videoprohlídka  
 

Oblíbenou ironii, že jsme na tom tak špatně, že musíme pít stará vína, jíst plesnivé sýry a jezdit autem bez střechy, navíc jen pro dva lidi, by mohla nyní doplnit hláška, že můžeme být vůbec rádi, že se svezeme alespoň na staré lodi.

Regaty klasických plachetnic tady samozřejmě vždy existovaly a byly součástí relativně uzavřeného kruhu účastníků a pozorovatelů. Před více jak deseti lety dali tomuto jachtařskému segmentu zcela jiný rozměr hodináři Panerai. Vznikla celosvětová túra Panerai Classic Yacht Challenge a jednou za dva roky se přes Atlantik jede Panerai Transat Classique, aby na něj navázala první runda dalšího ročníku PCYC, tentokrát 15. dubna Antigua Classic. Panerai dokonce koupilo a zrekonstruovalo loď Eilean, která se celého seriálu zúčastňuje. Propracovaný marketing a PR pod jednou střechou dostaly do tohoto segmentu peníze, nutné k dalšímu rozvoji a přilákání pozornosti široké veřejnosti.

Nám je asi nejblíž ve francouzském Cannes Régates Royales, která seriál na sklonku září uzavírá. Nebo pak červencová Le Vele d’Epoca a Napoli či zářijová regata Vele d’Epoca di Imperia. Každopádně je to tip na výlet, který mohu každému jachtaři doporučit. Ať už tam připlujete se svou lodí a pozorujete tlačenici na bójích z vody, nebo dorazíte autem a kocháte se stovkou historických krasavic v přístavu, v obou případech si odvezete nezapomenutelné zážitky.

Kdyby se nám podařilo dát prostřednictvím My Boat dohromady jak účastníky zájezdu, tak i majitele lodě, který bude ochoten vyvézt tu partu nadšenců s fotoaparáty na pár hodin na vodu před přístavem, pak budeme mít Vánoce o tři měsíce dříve. Pokud máte nějaké řešení, pište.

 DÁLE JSME NAPSALI 
title

Calypso Cups 4.0

Novinky | Petr Láska
title

Dalekohled Minox BN 7x50 DCM

Technické novinky | Petr Láska